MOKINIŲ KONFERENCIJA ANYKŠČIŲ REGIONINIAME PARKE


Anykščių J. Biliūno gimnazijos mokinys H. Laukagalis pristatė darbą „Varliagyvių apsauga migracijos metu Anykščių regioniniame parke“ (mokytoja I. Gailiūnienė), Kurklių S. Kairio pagrindinės mokyklos mokinė G. Vasytė – „Sliekai – dirvos gyventojai“ (mokytoja S. Kulakauskienė), Traupio pagrindinės mokyklos mokinės M. Mincytė ir I. Musteikytė – „Augalų, išaugintų netręšiant ir tręšiant natūraliomis ir cheminėmis trąšomis, skirtumai“ (mokytoja V. Dovydėnienė). Troškūnų K. Inčiūros gimnaziją atstovavo net keturios jaunųjų gamtos tyrėjų grupės. Du mokytojos R. Gaidienės šeštokai R. Skruzdys ir E. Bieliūnas pristatė darbą „Paukščių žuvimo priežaščių tyrimas“, V. Bedrovaitė ir E. Kasperiūnaitė pristatė darbą „Paukščiai – Medžių lajų tako teritorijoje“, R. Deveikis ir L. Smetona skaitė pranešimą „Juostos upės biologinis vandens tyrimas“, mažiausieji konferencijos dalyviai ketvirtokai I. Rašimaitė ir Š. Karaliūnas išbandė savo jėgas pristatydami pranešimą „Žiemojantys paukščiai lesyklose“.
Nuotraukų, eilėraščių, vaizdo ir garso įrašų pagalba pranešėjų pristatytus gamtos tyrimų, biologijos miškininkystės, žemės ūkio ir technologijos mokslo sričių tiriamuosius, taikomuosius ir kūrybinius darbus vertino Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, gamtininkas S. Obelevičius, Anykščių Švietimo pagalbos tarnybos direktorė J. Bakšienė, Anykščių miškų urėdijos Mikierių girininkijos girininkas L. Trumpickas. Jaunieji gamtos mylėtojai ir tyrinėtojai iš komisijos narių sulaukė ir pagyrimų, ir klausimų, ir pastabų. Komisija siūlė, kad konferencijoje pristatyti gamtos tyrimo darbai būtų tęstiniai, pabrėžė, kad konferencija skatina mokinius ne tik mylėti ir pažinti gamtą, bet padeda mokytis iškalbos bei auditorijos valdymo meno.
Pasak J. Biliūno gimnazijos pranešėjo 2016, 2017 metų pavasarį kelio atkarpoje Anykščiai–Burbiškis 224 metrų kelio atkarpoje buvo išgelbėta 916 varliagyvių. Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos ketvirtokai lesyklose suskaičiavo ir pažino 10 rūšių žiemojančių paukščių, nustatė, kad dažniausiai lesyklose lankėsi zylės, t. y. 53 proc. visų matytų paukščių, o skaniausias lesalas paukščiams buvo saulėgrąžos ir žemės riešutai. Kurklių S. Kairio pagrindinės mokyklos tyrėja išsiaiškino ne tik slieko kūno sandarą, maitinimosi ypatumus, bet ir patvirtino iškeltą hipotezę: sliekai yra gerai prisitaikę dirvoje. Traupio pagrindinės mokyklos tyrinėtojų darbas konferencijos dalyvius įtikino, kad augalus tręšime tik natūraliomis trąšomis, o garstyčios yra puiki ekologiška trąša.
Pranešimus pristatę mokiniai buvo apdovanoti padėkomis bei knygomis, mokytojams įteikti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Tikimasi, kad gimusi nauja tradicija organizuoti tokį renginį, suburs gražų būrį gamtą mylinčio ir tyrinėjančio jaunimo.


Organizatorių informacija

Palikite komentarą

0

Komentarai (1184)

Įkelti ankstesnius komentarus